Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Movenpick Resort Soma Bay
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Soma Bay и е на одалеченост од 55 км од Хургада и 45 км од аеродромот.

Соби: Има 418 модерни соби. Сите соби имаат бања (туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, интернет, кафе и чај, клима, сеф, мини бар.
 
Содржини: Хотелот располага со главен ресторан кој служи појадок, ручек и вечера, a la carte Медитеран ресторан, неколку снек баровите (во фоајето, од страна на базенот и на плажа) кои во служат закуски во текот на денот . Интернет кафе, менувачница, перална и пеглање и спа центар со површина од 2200м2 со сауна, турска бања, фитнес центар, џакузи, соба за релаксација, масажа.
 
Спорт и забава: Хотелот нуди 3 отворени базени, тениски игралишта, спортови на вода и центар за нуркање.
 
Плажа: Хотелот има приватна посечна плажа долга 350 м. Поголемиот од плажата е со плитка вода, а во мал дел има и корални гребени.