Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Mursalitsa Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Mursalitsa Hotel е сместен во мирниот дел, опкружен со борова шума, на 500 метри од ски терените. Центарот на Пампорово е оддалечен 5 км. Лоциран на 1700м надморска височина, на непосредна близина од скијачкиот центар Студенец, преполн со зеленило во текот на летото и покриен со величествени снежно бели покривки на планините Родопи, скриен од динамиката на денешното време, е хотелот Мурсалица. Нежен, топол и пријатен хотел ги чека своите клиенти и е подготвен да ги сподели со Вас динамичните снежни денови и топлите пријатни ноќи пред каминот со чаша вино во рака.
 
Сместување: Хотел Мурсалица нуди удобно сместување и тоа:
• Двокреветни соби – 26
• Студија – 7
• Апартмани со 1 спална – 19
• Апартмани со 2 спални соби – 6
Собите се пространи и елегантно опремени, имаат се што е потребно за Вашиот мирен и здрав одмор. Собите имаат сателитска ТВ, фен, минибар, телефон, простор за седење, балкон.
 
Хотелски содржини: Хотелот нуди ресторан со тераса, бар, спа центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, теретана, бесплатен безжичен интернет, просторија со игри, бесплатен надворешен паркинг, лифт, сеф со доплата.

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).