Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Old Palace Resort Sahl Hasheesh
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Сал Хашееш на песочна плажа долга 200м., на оддалеченост од 18км. од аеродром и 25км. од Сакала, стариот центар на Хургада.
 
Соби: Сите соби се луксузно обработени и опремени, сите со Купатило со фен, Сателитска ТВ, телефон, клима уред, мини бар, балкон.
 
Хотелски содржини: Во состав на хотелот покрај главниот ресторан има и 3 А Ла Карт ресторани, 3 бара, фризерски салон, интернет центар и сл.
 
Спорт и забава: Хотелот има надворешен базен, СПА центар со фитнес сала, џакузи, парна бања, масажа…Центар за гњурење, терен за одбојка на плажа, детски клуб со аниматори, пикадо, билијард, пинг понг.

Плажа: Хотелот располага со прекрасна песочна плажа во природна лагуна.