Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
One Resort Aqua Park & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: One Resort Aqua Park & spa е хотел од типот на клуб, на пространа површина од дури 15 хектари, на исклучителна локација, со прекрасна плажа, одличен аква парк и бројни забавни и спортски содржини. Се наоѓа во хотелско-туристичката зона Сканес-Монастир, на 4 км од аеродромот во Монастир, 10 км од градот Монастир, 12 км од Сус, 165 км од аеродромот во Тунис.
Соби: Сите соби се опремени со клима уред, сеф, телефон, сателитска ТВ, мини бар со вода и безалкохолен пијалок (се полни еднаш, на денот на пристигнување), бања, фен, балкон или тераса.
Содржини:  главен ресторан, три a la carte ресторани, неколку киосци за брза храна, пет барови, три отворени базени, од кои еден е резервиран за лица над 16 години, внатрешен базен, детски базен со 4 мали лизгалки, менувачница, спа, аква парк со 9 тобогани и мрзелива река, клуб за деца 3-17 години, безжичен интернет на рецепција, во собите и покрај базенот, лежалки, душеци и чадори околу базенот и на плажа, пешкири со депозит.
Спорт и забава: тениски терени со тврда подлога , пинг понг , бадминтон, одбојка, одбојка на плажа, пикадо, фризби, аеробик, аква-теретана, пауер степ, нордиско одење, џогирање.
Плажа: Хотелот се наоѓа на прекрасна песочна плажа. Чадори и лежалки се бесплатни за гостите на хотелот.