Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Paradis Palace
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Paradis Palace

Локација: Хотелот Paradis Palace се наоѓа помеѓу центарот на Хамамет (7км) и туристичката област Јасмин Хамамет (4км). Од аеродромот во Монастир оддалечен е 103 км.
Соби: Хотелот  се сосоти од главна зграда и бунгалови распространети низ одржани зелени и цветни градини. Располага со 200 соби во главната зграда и 303 соби во бунгалови. Сите соби се климатизирани, имаат балкон или тераса, бања со фен, телефон, телевизор со сателитски канали, мини фрижидер (водата се надополнува секој ден), сеф (со доплата).
Содржини: Хотелот располага со главен ресторан и неколку барови: „Central “ во лобито, „Firdows“ покрај базен, „Disco bar“, снек барови „Hour“ на плажа и „Casa dei piarti“ покрај базен, главен бар „Eden“ и a la carte ресторани кои се со доплата. Има одлично опремен Спа центар, еден внатрешен и два надворешни базени, еден спирален тобоган во базен и детски базен. Безжичен интернет во фоајето, галеријата и терасата на мавританското кафуле.
Спорт  и забава: Лак и стрела, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес, аеробик, аква теретана, зумба, степ аеробик, педало, кајак, мини голф во текот на денот, танц и фолклорни шоу програми, кабаре, натпревари, тениско игралиште, клуб за деца 4-12 години, игралиште, друштвени игри, дневна анимација, вечерна забавна програма.
Плажа: Хотелот има прекрасна и голема сопствена песочна плажа. Користењето на чадори за сонце и лежалки е бесплатно за гостите на хотелот, пешкирите се со депозит.