Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
PERELIK
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел Перелик е хотел со 5 ѕвезди во Пампорово, комплетно реновиран во 2018/2019 година. Се наоѓа во центарот на одморалиштето во близина на скијачката зона со брз и лесен пристап до главните ски центри. Хотелот Перелик се наоѓа на околу 350 метри од центарот на Пампорово и на околу 1200 метри од станицата за ски-лифт. Хотел Перелик е синоним за луксуз и удобност во Пампорово, се карактеризира со хотелски дизајн кој следи нова модерна линија која ги комбинира современите трендови во ентериерот, кои во согласност со убавината на планините Родопи создаваат чувство на спокојство и удобност.
 
Сместување: Хотелот се состои од 130 пространи и удобни соби во елегантен дизајн распоредени на следниов начин:  92 junior suite со можност за екстра легло, погодни за сместување на: 2+2 (деца)/ 2+1 (возрасни), 18 двокреветни junior suite, погодни за сместување на 2 (возрасни), 9 еднособни апартмани: 2+2 (возрасни), 11 апартмани со две спални: 4+2 (возрасни).
 
Хотелски содржини: Хотелот располага со рецепција, ресторан, a-la-carte ресторан, лоби бар, Wi-Fi интернет, паркинг (до пополнување), гаража (се доплаќа), трансфер до ски-лифт (според распоредот на хотелот), 6 мултифункционални конференциски сали со придружна опрема, ноќен клуб, куглана, ски депо. Главна карактеристика на хотелот е масивниот целосно реновиран Spa Center Body & Soul SPA салон, кој е распослан на 3 нивоа и е наменет за различни лековити и релаксирачки третмани, третмани за убавина и спа терапии. Спа центар: базен, џакузи, парна бања, сауна со билки, ледена соба, инфрацрвена сауна, финска сауна, простор за релаксација, амам, солена соба, ВИП џакузи.. Хотелот Перелик и Орловец се поврзани со топла врскa. 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).