Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
PORT RIVER Hotel And Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде, во регионот Titreyenegol, 7 км од античкиот град Сиде, 4 км од Манавгат, 65 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот располага со 406 соби. Собите имаат клима, сателитска ТВ, Wi-Fi интернет, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци - се надополнуваат секојдневно), бања, фен, балкон или тераса. Економските соби имаат француски балкон.
Хотелски содржини: Главен ресторан, два a la carte ресторани (бесплатно еднаш за време на престојот, потребна е претходна резервација), лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен, диско бар, базени за возрасни и деца, шест тобогани, бесплатен Wi-Fi во заедничките простории во во просториите на хотелот, во собите и на плажата.
Спортски активности: аеробик, пинг-понг, одбојка на плажа, анимации во текот на денот и навечер, фитнес, турска бања, сауна, парна бања.
Плажа: Сопствена песочно – каменчеста плажа. Приватната плажа на хотелот е оддалечена околу 300 m од хотелот, до кој сообраќа бесплатен хотелски шатл-автобус. Лежалки и чадори, како и душеци за плажа се вклучени во цената. На плажата има снек бар.