Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Premier Luxury Mountain Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Premier Luxury Mountain Resort 5* се наоѓа во Банско, на 700 метри од гондола-лифтот и нуди прекрасен поглед на планината Пирин и скијачките патеки. Хотелот е оддалечен околу 1 км од стариот центар на градот Банско.


Сместување: Premier Luxury Mountain Resort е нов комплекс, изграден во планински архитектонски стил и нуди сместување во 125 луксузно опремени соби, студија, апартмани и мезонети. Содржина на собите: Сите соби се со француски или посебни кревети и вклучуваат бања со целосен козметички сет, фен, клима уред, кујна, САТ ТВ, LCD телевизор, сеф, апарат за кафе/чај, мини бар, балкон или тераса.


Хотелски содржини: Комплексот Premier Luxury Mountain Resort има салон и лоби бар, кои нудат избор на локални и увезени пијалоци, главен ресторан, a la carte ресторан, нон-стоп услуга во соба, рецепција, Premier SPA и велнес центар: голем внатрешен топол базен, отворено топло џакузи, фитнес сала, финска сауна, руска сауна, арома сауна, парна бања, тепидариум, комплетна велнес програма, која вклучува програми за масажа, детоксикација и ароматерапија, бесплатен безжичен интернет, конференциска сала , трговски центар во комплексот, менувачница на рецепција, перална, хемиско чистење, превоз до гондола и паркинг. Бесплатни услуги: користење на внатрешен базен, Спа центар (3 типа на сауна по хотелски правила), фитнес, WiFi, шатл-автобуски превоз до гондола.
 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).