Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Primasol El Mehdi
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Квалитетен и одлично оценет хотел, се наоѓа на околу 2 км од центарот на Махдија, 52 км од аеродромот во Монастир, 215 км од аеродромот во Тунис.

 

Соби: Хотелот е составен од три згради сместени во голема градина. Сите соби се климатизирани и имаат балкон или тераса, ТВ со сателитски канали, мини фрижидер, телефон и сеф (со депозит). Пешкирите и постелнината се менуваат еднаш дневно.

 

Содржини: Хотелот располага со 24-часовна рецепција, мал аква парк, диско, мини маркет, продавница за сувенири, a la carte ресторан (вечера вклучена еднаш во текот на престојот со претходна резервација), неколку барови (Lobby Bar, Pool Bar, Garden Bar, Night Express), два отворени и еден затворен базен. Интернетот е бесплатен кај рецепцијата. За најмалите хотелот нуди детски базен, мини клуб, за деца 4-12 години и игралиште. Со доплата на располагање на гостите има масажи, сауна, амам и разни терапии.

 

Спорт и забава: За забава на гостите хотелот нуди пинг-понг, тенис, мини голф, одбојка, боче, фудбал, аеробик на суво и во базен, пикадо, дневни анимации и ноќни шоу програми.

 

Плажа: Хотелот е сместен на убава песочна плажа. Чадори и лежалки се бесплатни за гостите на хотелот. Пешкирите се со доплата.