Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Radisson Blu Poste Lafayette
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел сместен на прекрасен остров во Индискиот Океан, Radisson Blu Poste Lafayette Resort & Spa нуди спокоен тропски одмор. Овој извонреден хотел само за возрасни, на источниот брег на Маурициус, има неверојатен поглед, бел песок и бистри тиркизни води. Се наоѓа на 64 км од меѓународниот аеродром и на 34 км од главниот град Порт Луис. Во близина е на локалните атракции како што се туристичкиот центар Гранд Беј и пазарот Flacq.


Соби: Хотелот располага со 100 соби, а секоја од нив е со минималистички дизајн и привлечни сини нијанси кои потсетуваат на Индискиот Океан. Климатизираните соби имаат работна маса, сеф, приватно WC, ТВ и приклучна станица за iPod. Некои соби имаат и тераса, а погледот може да биде кон градина, базен, планина или океан.


Хотелски содржини: Овој хотел со 4 ѕвезди вклучува елегантен внатрешен дизајн и модерни удобности. Бесплатно WiFi во сите области на хотелот. 4 ресторани кои се совршени за славење специјални прилики со најдобрата локална и интернационална кујна. Гостите можат да се релаксираат во базенот а исто така и спа центарот е достапен за гостите кои сакаат да се релаксираат или да земат релаксирачка масажа и разни третмани. Дополнително, хотелот располага со стилска конференциска сала со прекрасен поглед. Блиската плажа им нуди на гостите многу опции за активности како нуркање до разни други спортови на вода. 24-часовна рецепција.


Плажа: Сопствена бела песочна плажа.