Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
RAMADA BINTANG BALI RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Поставен среде тропски предел, Bintang Bali Resort е на 5-минути пешачење од трговскиот центар во Кута. Тој нуди приватна површина на плажа, отворен базен со водопад и бесплатен паркинг. WiFi пристапот е  бесплатен во текот на целиот период.

Во собите преовладува современ декор и секоја соба е опремена со ТВ , бања со када , и има сопствен балкон кој гледа према градината.  Bintang Бали е на 10-минути возење од меѓународниот аеродром Нгура Раи. Оддалечено е на 650 метри од брегот Тубан, Кута Центарот и Трговскиот центар Дисковери, како и Липо Мол Кута.

Гостите можат да уживаат во релаксирачка масажа во спа центарот и да го користат фитнес-центарот . Хотелот исто така има тениско игралиште, и нуди услуги за изнајмување велосипеди.

Ресторанот La Brasserie нуди голем избор на  европски јадења. Другите опции за јадење вклучуваат освежителни пијалоци во Гранд Лоби Бар и Седап Малам салон.