Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Riviera Hotel Port El Kantaoui
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Ривиера е на 2 км од пристаништето во Порт ел Кантауи, 10 км од Сус, 29 км од аеродромот во Монастир и 139 км од аеродромот во Тунис.

 

Соби: Сите соби се опремени со клима уред, сателитска ТВ, мини фрижидер, сеф, телефон, бања, тераса.

 

Содржина: Хотелот располага со рецепција, два отворени базени, еден со 5 тобогани, внатрешен базен, детски базен, главен ресторан, тематски ресторан, четири барови. Сеф во собата, свежо цеден сок, увозни пијалоци, наргиле, флаширани пијалоци, велнес (сауна, масажи), билијард, диско, сите услуги после полноќ, перење, лекар, спортови на вода се доплаќаат. Wi-Fi интернет на рецепција.

 

Спорт и забава: На располагање на гостите се аква парк, лежалки, чадори и душеци на плажа и околу базен, крпи за плажа (со депозит), куглање, пинг-понг, одбојка на плажа, ватерполо, кошарка, фудбал со пет на страна, тениско игралиште (тврдо игралиште), мини голф.

 

Плажа: До сопствена песочна плажа одалечена околу 250м води патека, само за гостите на хотелот.