Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
RIXOS DOWNTOWN ANATALYA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konyaaltı. Лоциран е на 1км од центарот на Анталија и 18 км од аеродромот.


Сместување: Хотелот располага со 360 соби. Секоја соба располага со балкон или тераса со када или туш кабина, поглед на море или поглед кон планина, бањарки, папучи, фен, ценрална клима, директна телефонска линија, мини бар (со доплата)
Сет за кафе/чај, SAT TV со музички канали, бесплатен WI FI интернет.


Содржини: Хотелот нуди услуга на база на All Inclsuive, сервис со самопослужување, има панорамски главен ресторан и а ла карт ресторани кои се со доплата и претходна резервација. Хотелот располага со отворени и затворени базен, базени за деца, фитнес,  сауна, турска бања, парна бања, тениско игралиште до 17:00 часот, мини клуб за деца од 4 до 12 години. Услуги со доплата се: масажа, џакузи, Спа и спортови на вода.


Плажа: Хотелот има своја приватна плажа која е одалечена 1.5 км од хотелот. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до плажа и исто така има и лифт до плажа. Лежалките, чадорите и пешкирите за на плажа се бесплатни за гостите на хотелот. Градската плажа е оддалечена 300м од хотелот.