Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Rixos Premium Magawish
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Луксузниот Rixos Premium Magawish Hotel, отворен во 2021 година, се простира на 255.000 м2. Оддалечен е 12 км од центарот на градот Хургада, 7 км од аеродромот во Хургада и 10 км од трговскиот центар Senzo Mall.

Сместување: Rixos Premium Magawish нуди 416 соби (апартмани и вили), пространи и луксузни, опремени според стандардите на синџирот Rixos. Имаат бања (када/туш), фен, сателитска ТВ, телефон, клима, сеф, мини бар, wi-fi, апарат за кафе и чај, балкон или тераса.

Содржини: Хотелот има главен ресторан и 5 à la carte ресторани: народен, сол (специјалитети од риба), Лалезар (турска кујна), La Churrascaria (бразилска кујна) и азиска (азиска кујна). Има и 10 барови (лоби бар, англиски бар, Пјаца бар, Панорама бар, Лагун бар базен, бар на плажа, бар Лотус базен, Лотус лоби бар, Сансет плажа салон и витамин бар). Rixos Premium Magawish има девет надворешни базени, од кои два се детски базени, тениско игралиште, мини фудбал, мулти-спортско игралиште, јога, аеробик, одбојка на плажа, бројни водени спортови и нуркачки центар, пинг-понг, зумба, пилатес, часови по танц, вечерна забавна и музичка програма. На гостите им е на располагање модерен Rixos Anjana Spa (1825 m2) со соби за различни третмани и масажи, парна бања, сауни, џакузи и теретана. Понуда за најмладите: 2 базени за деца, бебешка соба (1-4 години), детски клуб Rixy (4-12 години), игралиште и анимација.

Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во регионот (еден дел од плажата е корален гребен, а поголемиот дел е плитка област со постепен влез, идеално за капење).