Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ROYAL DRAGON
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки. Оддалечен е 5 км од Сиде и 48 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот има вкупно 564 соби. Секоја соба има: страничен поглед на море, поглед на море или поглед на градина, тоалет со када или туш кабина, фен, централна клима која работи во одредени термини, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и пиво секојдневно се дополнуваат), сеф, ТВ со сателитски програми, Wi-Fi интернет, балкон или тераса.


Содржини: Хотелот има главен ресторан на шведска маса, А ла карт ресторани (Dulciena - италијанска кујна, Firuze-турска кујна, Dorado-морска кујна i Zen - кујна од Далечен исток), барови во склоп на хотелскиот комплекс. Посебно се наплаќаат:  услуга на доктор, чување деца, перење алишта и хемиско чистење, компјутерски игри, рент а кар. Wi-Fi интернетот е бесплатен низ целиот хотелски комплекс.


Спорт и забава: Затворен базен (затворен во текот на лето) и отворени базени за возрасни и деца, аква парк со 9 тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, забавен програм во текот на денот, натпреварувања, мини клуб за деца. Услуги со доплата: масажа, СПА и салон за убавина, осветлување на тениски терени, куглање, билијард, спортови на вода и луна парк.


Плажа: Хотелска приватна песочна плажа. Чадори за сонце, лежалки и пешкири не се наплаќаат за гостите на хотелот.