Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Lagoons Aqua Park Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелскиот комплекс се наоѓа во новиот центар - Мемша, на 6 км од центарот на градот Сакала и на 4 км од аеродромот.

Соби: Хотелот располага со 366 соби распоредени во главната и 2 одделни згради и сите се опремени  со бања, фен, сателитскаТВ, телефон, клима, сеф, мини бар и балкон.

Содржини: Хотелот има главен ресторан, Италијански А-la carte ресторан, неколку барови, дискотека, неколку продавници, менувачница, СПА и фитнес центар и бесплатен WiFi во лобито.

Спорт и забава:  Постојат неколку базени на отворено достапни за гостите- голем базен од 1100 м2 кој се загрева во зима, две лагуни вклучувајќи 2 Aqua Park (5 слајдови за возрасни и 5 слајдови за деца), тениско игралиште nи целодневно анимација.

Плажа: Песочна плажа на хотелот е 5-минутно возење со бесплатен минибус.