Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Plaza Apartments
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Royal Plaza се наоѓа во самиот центар на Боровец, на околу 50 метри од ски-лифтот Yastrebets. Хотелот е опкружен со стари борови шуми и нуди пријатна атмосфера и квалитетна услуга во текот на целата година. Погоден е како појдовна точка за прошетки на прекрасната планина Рила. Royal Plaza Ви дава пријатен и удобен дом и единствена можност да уживате во зимски/летен апартман со неверојатен поглед на околната природа.
 
Сместување: Хотелот располага со 12 студиа и 45 апартмани. Сите соби се опремени со ТВ, телефон, кујна, купатило. Студио: Една спална соба со два стандардни кревети и софа кревет или кревети.Апартмани за 4 лица - АПП2: Една спална соба со два стандардни кревети и дневна соба со софа кревет. Апартмани за 4 лица - АПП4: две спални соби со два стандардни кревети, дневна соба.
 
Xотелски одржини: Хотелот располага со рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), Wi-Fi интернет (се доплаќа), менувачница, паркинг (до пополнување), сопствен објект за изнајмување ски, кој нуди, скии и сноуборд, ски сервис, ски школа, чување на лична опрема. 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2022 - 05.01.2023), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БОРОВЕЦ ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" на барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).