Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Royal Thalassa Monastir
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичката област Сканес-Монастир, на само еден километар од аеродромот во Монастир. Аеродромот во Тунис е на 180 км од хотелот. Комплексот се наоѓа на на 6 км од центарот на Монастир и 7 км од пристаништето.
Соби: Сите соби се опремени со клима уред (15 јуни - 15 септември), сателитска ТВ, мини фрижидер, сеф, Wi-Fi интернет, бања, балкон или тераса.
Содржини: Хотелот располага со главен ресторан, два a la carte ресторани, четири барови, внатрешен базен, надворешен базен, детски базен, џакузи на отворен базен, лежалки и чадори на плажа и околу базенот, пешкири за плажа, продавница за сувенири, паркинг. Центар за таласо терапија, амам, сауна, фризерски салон се доплаќа.
Спорт и забава: За љубителите на активен одмор хотелот нуди тениски терени тенис, мини голф, одбојка на плажа.
Плажа: Хотелот се наоѓа на песочна плажа. Чадори и лежалки на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.