Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ROYALISA HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е на 139 км од аеродромот во Анталија, на 2 км од центарот на Аланија. Изграден е во 2004 година и целосно е реновиран во 2020 година . Зафаќа површина од 4.500 м2.


Сместување: Хотелот се состои од главна шесткатница која има 75  соби .Секоја соба има: бања, фен за коса,клима уред, ТВ, телефон, мини бар , сеф ), безжичен интернет , балкон.


Содржини: Во својот состав хотелот содржи  ресторан, надворешен базен, 2 тобогани, бар покрај базенот, аеробик, мини фудбал, пикадо, фудбал и одбојка на плажа, музика во живо, анимација, детско игралиште, детско мени, детски базен и 2 водени тобогани .Со доплата се следните услуги: моторизирани спортови на вода, салон за убавина, лекар, услуги за перење и хемиско чистење.
 

Плажа: Градска песочна-камчеста плажа, одалечена на 100 метри од хотелот. Лежалките и чадорите за на плажа се со доплатa.