Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SAYGILI BEACH HOTEL (EX SIDE SEDEF)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел се наоѓа во регионот Кумкој. Се наоѓа на 1 км од центарот на Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот располага со 64 сместувачки единици. Стандардни соби (спална соба, бања, макс 2+1 лица). Сите соби имаат бања со туш кабина, фен, сплит клима, директна телефонска линија, сеф (се доплаќа на рецепција), мини бар (само вода при пристигнување), плочки, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Хотелски содржини: All inclusive на база на отворено бифе - самопослужување, избор од повеќе јадења (шведска маса) за појадок, ручек, кафе, вечера, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, лизгалка.
Со доплата: лекарска услуга, телефон, факс, сеф на рецепција. Wi-Fi е бесплатен во фоајето.
Плажа: Песочната плажа на хотелот е оддалечена 50 метри од хотелот Saygili Beach 3*. Лежалките и чадорите се бесплатни. Крпи за плажа не се достапни.