Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sea Star Beau Rivage
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Одалечен на 2 км од страиот дел на Хургада - Ел Дахар и 9 км од центарот на Хургада. Од аеродромот одлачен е 10 км.
Сместување: Располага со 239 соби, сите опремени со купатило, фен, ТВ, телефон, клима, фрижидер, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот располага со уште 3 A la carte ресторани (инталијански, морски и грил) повеќе барови (панорамски, покрај базен и на плажа), дискотека, менувачница, банкомат, сеф на рецепција, сервис за перење, продавници, фризерски и козметички салон како и интернет центар.
Спорт и забава: Гостите на хотелот на располагање имаат 3 надворешни базени, билјард, одбојка на песок, гњурачки клуб, мини голф, терени за сковш, пинг понг, пикадо. Во состав на спа ценатрот има парна бања, сауна, џакузи, простории за масажа. За најмалите гости на располагање се детски базен, мини клуб и мини диско. Професионален тим на аниматори е задолжен за дневна и вечерна анимација за возрасните и децата.
Плажа: Хотелот се наоѓа на песочна плажа и дел на кој е изграден понтонски мост кој води до корален гребен.