Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Selectum Luxury Resort Belek
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Од центарот на Белек е 4 км, од аеродромот во Анталија 27 км. Хотелот е отворен со работа во 2017 година. Зафаќа површина од 95.000 м2.

Сместување: Хотелскиот комплекс се состои од деветкатна главна зграда, А и Б блок како и комплекс од двокатни бунгалови во кои се наоѓаат следниве типови на соби: 100 Family Room (легла на спрат, макс. 2+2 лица, 37-43 m²), 36 Superior Room (макс. 3 лица, 75-85 m²), 49 Luxory Room (максимум 3 лица, 70-75 m²), 6 Suite Room (макс. 3 лица, 124 m²), 192 луксузни соби (максимум 3 лица, француски кревет или два посебни кревети, за дополнително лице/дете дополнителен кревет, 45-62 m²), 10 премиум апартмани (максимум 3 лица, 160 m²), 2 кралска резиденција соби (макс. 5 лица, 350 м²), 4 соби за престој (макс. 5 лица, 186 м²) и претседателската резиденција (макс. 5 лица, 500 м²). Сите соби имаат: централна клима, телефон, ТВ, сеф (бесплатно), мини бар (бесплатно), WiFi (бесплатно), балкон или тераса.

Содржини: Хотелот содржи главен и 5 a la carte ресторани (еднаш бесплатно за време на престојот), 8 барови, 5 надворешни базени, внатрешен базен, аква парк, 11 конференциски сали, турска бања, сауна, парна бања, спа центар, џакузи, кино, фитнес центар, аеробик , аквабајк, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, билијард, дневна и вечерна забава, 12 тениски игралишта, детски затворени базени, игралиште, 3 детски клубови (1-4, 4-8 и 9-15 години) , мини диско , кино на отворено, часови по готвење за деца над 6 години. Се доплаќа: доктор, дадилка, масажа, фризер, куглање, осветлување на спортски терени, часови по тенис, моторни спортови на вода, перална и хемиско чистење.

Плажа: Плажата е песочна со камчиња. Лежалки, чадори, крпи и бар се бесплатни за гостите на хотелот.