Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sentido Bellevue Park
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Sentido Bellevue Park 5*

 

Локација: Хотелот Sentido Bellevue Park се наоѓа во близина на Порт Ел Кантауи. Одалечен е околу 3 километри од центарот и пристаништето на на овој туристички лоикалитет односно, околу 12 километри од градот Сус, 30 километри од аеродромот во Монастир и околу 140 километри од аеродромот во Тунис. Реновиран во 2017 година, луксузниот хотел се состои од четири згради, врамени со прекрасна градина полна со зеленило. Од 2021 година припаѓа на синџирот хотели Сентидо.

 

Соби: Хотелот располага со 387 соби. Сите соби се опремени со клима, балкон, бања, фен, телефон, Wi-Fi интернет, мини фрижидер, сеф, подни плочки и сателитска ТВ. Стандардните соби се со димензии од окулу 35м2, фамилијарните окулу 55м2, а Superior Family се со 2 одвоени спални и 2 купатила (75м2).

 

Содржини: рецепција, надворешен базен, внатрешен базен, главен ресторан, два a la carte ресторани - медитерански и ориентален, лоби бар (отворен 24 часа), бар покрај базен и ориентално кафуле, анимација, детско игралиште, Wi- Fi интернет, интернет катче, главен надворешен базен, детски базен, внатрешен базен. Дополнително се доплаќаат чување деца, ориентално кафе, увозни пијалоци, часови по тенис, рекети и тениски топчиња, спортови на вода, спа, разни масажи, амам, таласотерапија, ајурведа, маникир, педикир и фризер.

Спорт и забава: фитнес сала, тениско игралиште, џакузи, одбојка на плажа, аеробик, аквагим, ватерполо.

 

Плажа: Хотелот е сместен на песочна плажа.