Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sheraton Soma Bay Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:  Хотелот се наоѓа во Soma Bay, на одалеченост 30 км од Хургада и 54 км од аеродромот.
 
Соби:  Хотелот има пространи 326 соби и апартмани кои се внимателно дизајнирани со релаксирачки и елегантен декор од даб и удобности. Тие се опремени со климатизација, сателитска ТВ и мини бар.Додека, Beach Suites се опкружени со бујни пејсажи и имаат приватен базен.
 
Содржини:  Хотелот е уникатен и градбата е инспирирана од Карнак храмот во Луксор.Покрај главниот ресторан, гостите можат да вечераат на отворено на терасата од Меѓународниот ресторан, со поглед на морето или во атмосферата на италијански ресторан. Copper Crescent е исто така популарно место за ручек на отворено. Достапно за гостите се интернет кафе, менувачница, сервис за перење и пеглање, неколку продавници.
 
Спорт и забава: Хотелот нуди широк спектар на објекти за да одговараат на секој одмор, вклучувајќи детски клуб, голем отворен базен, сурфање со ветер, спа центар,тениски спортски, фитнес и терен за голф.
 
Плажа:  Хотелот има прекрасна песочна плажа долга 800м.