Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sherwood Dreams Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е оддалечен 800 метри од плажата Moonlight, до која се стигнува со бесплатен шатл-автобус неколку пати на ден. Употребата на лежалки и чадори е вклучена во цената Хотелот се наоѓа на околу 1 км од градот Богазкент, околу 12 км од центарот на Белек и околу 40 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Хотелот е отворен во 2011 година, а реновиран во 2019 година. Зафаќа површина од 23.000 m² и се состои од главната зграда (зградата има 5 ката и четири блока), има 304 сместувачки единици од кои сите имаат балкон, клима уред, сеф, мини бар, чајник, чај и сет за кафе, LCD CLOCK ТВ, тоалети, фен за коса и Wi-Fi интернет.
Стандардните соби се со големина од околу 27м2, можат да имаат поглед кон градината, страничен поглед на морето и директен поглед на морето. Делукс собите со џакузи се со големина од околу 32м2, можат да имаат поглед на море или градина.
Големите соби се со големина од околу 35м2.
Семејните соби се со големина од околу 45м2, се состојат од две соби поврзани со врата (една со брачен кревет и една со два единечни кревети).

Содржина: Хотелот располага со 4 надворешни базени: главен базен, базен со 4 тобогани за возрасни, базен со 3 тобогани за деца, базен за бебиња. Гостите имаат на располагање затворен базен со детски простор и џакузи, одбојка на плажа, аеробик, гимнастика на вода, кошарка, тенис, мини фудбал, боче топка, пикадо, фитнес центар, дневна и вечерна забава, Wi-Fi во фоајето и јавни простории.

Плажа: Хотелот се наоѓа на својата песочна и камчеста плажа долга 200 метри, која има сино знаме. Користењето на чадори, лежалки и крпи е бесплатно.