Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SIMENA COMFORT HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Чамјува, на 10 км од Кемер и 65 км од аеродромот во Анталија.

Сместување: Хотелот располага со 269 соби кој се наоѓаат  хотелска зграда или во вилите.
Хотелска стандардна соба (36 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс.2 +1 лице).
Хотелски делукс апартман (72 м², една спална соба со француски кревет, една дневна соба со простор за седење, одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).
Хотелски делукс кралски апартман (72м², една спална соба со француски кревет и џакузи во собата, една дневна соба одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со балкон, поглед на градина, базен или поглед на планина, сопствено купатило со туш кабина, систем за климатизација, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнува секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет конекција..
Вили:
Вила Комфорт супериор соби (26 м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Вила комфорт фамилијарен апартман (43 м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс. 4 лица).
Вила комфорт гарден супериор соби (30м², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, едно купатило, макс.2+1 лице).
Вила комфорт гарден супериор фамилијарен апартман (43 м², две одвоени спални соби, едно купатило макс.4 лица).
Вила комфорт делукс (400 м², четири спални соби, четири купатила, кујна, макс.10 лица).
Вила комфорт делукс дуплекс (200 м² , две спални соби, една дневна соба, три купатила, кујна, макс.6 лица).
Сите соби се со балкон, поглед на градина, базен или поглед на планина, сопствено купатило со туш кабина и фен, влечки, систем за климатизација, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на пристигнување, а потоа се дополнува само со вода), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали.

Услуга:
Премиум сѐ вклучено – 24 часовна услуга со храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ужина, ручек, попладневни закуски, вечера, полноќно бифе, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови во текот на денот, снек бар на плажа од 09:00 до 18:00 часот.
Не се вклучени: увозни пијалоци кои не се на мени листата, премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.

Содржини: Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен, лоби бар, снек бар на плажа, À la Carte ресторани - италијански, рибен и турски кујни, барови низ целиот хотелски комплекс.Доктор, продавници, фризер, телефон, факс, интернет, чување деца, перење алишта и хемиско чистење се доплаќаат. WI-FI интернет е бесплатно. Надворешни и внатрешни базени, детски базени, два тобогана, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, пинг-понг, одбојка, кошарка се бесплатни.
Се доплаќа: спортови на вода, масажа, СПА и центар за убавина, осветлување на тениски терени и опрема.
Забава со дневни програми и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, детско игралиште, програми во текот на денот и мини диско навечер.

Плажа: Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 250 метри од хотелот и 500-700 метри од делот на вилите, со бесплатни крпи, лежалки и чадори за сонце. Има бесплатен трансфер до плажа.
 

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

» Аеродромски административни такси (40еур по лице / 20еур за бебе под 2години).

» Сместување во избраниот хотел според резервираниот термин, на база на избраната услуга.

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Оброк / пијалок во авион за време на летот.

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 » Рано пријавување (Early Check Inn) или касно одјавување на собите (Late Check Out) - предмет на расположливост со можност за доплата на услугите на лице место во договор со одговорни служби на рецепција.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Директно во нашите канцеларии
» Во кеш со денарска уплата
» Безготовински со платежна картичка (Visa, Master, Maestro, Diners)
» Електронски (онлајн) преку веб страна.
» Електронско плаќање со платежни картички, брзо и безбедно.
» Банкарски трансфер на некоја од нашите сметки.
» НЛБ, Халк, Стопанска, Комерцијална
» Преку партнерската мрежа од агенции (субагенти).
» Преку административна задршка од плата.
» за компании, институции и синдикати со кои агенцијата има склучено договор.


» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.

EARLY BOOKING АКЦИИ за резерваци направени до 31.01.2024:

Резервирајте рано и користете големи попусти за ран букинг но и дополнителни поволности!

АКЦИЈА 1: Резервација со вкупна уплата од само 100 еур !
» Износот на уплатата се однесува по резервација (соба);
» 30% од вкупниот износ на резервацијата треба да се уплати најдоцна до 28.02.2024, додека целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање;
» Авансот од 100еур по резервација е нерефундабилен, но во случај на промена/отказ најдоцна до 30дена пред датумот на патување, износот може да се пренамени за друго патување од нашата летна чартер понуда;

АКЦИЈА 2: Резервација со 30% депозит - 5% попуст!

» За уплата при резервација од најмалку 30% од вкупниот износ - се одобрува дополнителен попуст од 5% ;
» Доплата на целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање;


* ПАТНИ ИСПРАВИ - Патниците на овој аранжман задолжително треба да поседуваат пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на престојот, како и ваучер за потврда на хотелска резервација и повратна авионска карта. Проверка на валидноста на патната исправа е исклучиво одговорност на патникот. Лица со пасоши кои не се македонски се должни сами да ја проверат визната регулатива и условите за влез во Турција. Агенцијата не превзема и не сноси одговорност доколку на патник со некомплетни и/или непроверени документи му е оневозможена реализацијата на аранжманот.

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеѓу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет за ланч пакет или ладен оброк. Организаторот не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. Наша препорака е да се земаат екскурзии кои ги нуди локалниот претставник или официјални служби во хотелите, а да се избегнуваат непроверени продавачи, диви и улични организатори и сл.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

Останати Забелешки:
» Организаторот го задржува правото да направи промени во објавените цени и услови на продажба поврзани со оваа програма.
» Обвјавените цени се од динамичен карактер и се со моментална важност, односно истите може да бидат променети без најава.
» Секој хотел може да има дополнителни услови за наплата, отказ, минимална должина на престој, посебен ден на влез, итн. Ве молиме информирајте се кај Вашиот агент.
» Организаторот не сноси одговорност за усмено дадени поинакви информации поврани со оваа програма.
» Организатор на аранжманот е Аурора Турс.


ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

 

Програма

 

АНТАЛИЈА Лето 2024 - чартер програма:

 

1 ден | СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром 2 часа пред полетување, или соласно инструкциите обиени од оранизаторот. Директен лет кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 - Претпоследен ден | ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, согласно бројот на резервираните ноќевања во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

Последен ден | АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Директен лет за Скопје во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.