Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Spice Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓасе наоѓа во Белек. Оддалечен е 40 км од центарот на Анталија  и 35 км од аеродромот во Анталија


Сместување: Хотел има вкупно 546 соби кои се наоѓаат во главната и анекс-зграда. Сите соби се декорирани во ориентален стил.Секоја соба има: директна телефонска линија, купатило со када или туш, бањарка и папучи, централен клима уред , мини бар (безалкохолни пијалоци, вода, пиво, млеко) се дополнуваат секојдневно, сеф, сателитска ТВ ,паркет, балкон или тераса, Wi Fi.


Содржината:Главен ресторан Ishot, A'la Carte ресторани Kisnish  - турски, Zeytin- италијански, Kekick – медитерански,- Wasabi- азиски, Barbeque-скара, барови во хотелскиот комплекс. Со доплата -Babysitting, доктор,телефон, факс, Интернет кафе, компјутерски игри, трговски центар, перална, хемиско чистење, rent-a-car. Wi-Fi е бесплатен во собите и во хотелот.


Спорт и забава:Отворени и затворени базени за деца и возрасни (полу-олимписки затворен базен), аква парк со 7 слајдови, тениски игралишта, одбојка,кошарка, фитнес, сауна, турска бања, мини клуб со игралиште за деца од 4 до 12 години.Со  доплата -салон за убавина, СПА центар, билијард, куглање,компјутерски игри, спортови на вода, голф.


Плажа :Приватната песочна плажа каде лежалките , чадорите, душеците и крпите  се бесплатни. Приватните  павиљони на плажата и покрај базенот со резервација однапред и доплата.