Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
St. Ivan Rilski - Hotel, Spa & App
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Овој голем и комплетно реновиран хотелски комплекс е еден од најдобрите во Банско. Од гондолата е оддалечен 900 метри, а од центарот на градот Банско е на 15 минути пешачење. Модерен хотел опремен во алпски стил, луксузно опремени сместувачки единици, спа центар од над 1000м2, панорамска тераса со поглед на националниот парк Пирин, хотел за домашни миленици, игротека со анимација за деца... многу причини за да го изберете овој хотел оваа зима.


Сместување: Хотелот се состои од главната зграда на хотелот која има 80 соби, како и студија и апартмани во анекс зградата која не е поврзана со главната зграда со топла врска. Секоја од сместувачките единици содржи кабловска телевизија, минибар, директна телефонска линија, интернет, модерна бања со када и фен за коса. Комплексот се состои од хотел и голем и модерен спа центар. Изграден во алпски стил во комбинација со традиционални елементи, тој е рај за оние кои сакаат удобност и мир.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има рецепција, лоби бар, lounge bar, ресторан, конференциска сала, продавница, ски-соба, комплетно реновиран спа центар на две нивоа со дел за возрасни, фитнес, внатрешен базен, неколку сауни, парна бања, интернет, услуга во соба, детска игротека со анимација, паркинг.
 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).