Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Steigenberger Al Dau Beach Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Еден од најлуксузните хотели во Хургада, сместен во новиот дел на Мемшa. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.
 
Соби: Има 389 модерно опремени соби со бања, мини бар, сеф, клима, сателитска Тв, приклучок за интернет, балкон или тераса.
 
Содржини: Хотелот има еден главен и три а ла карт ресторани, 5 барови и дискотека.
 
Спорти забава: Неколку странични базени со посебен дел за најмладите, lazy river, пикадо, пинг понг, терен за голф, одбојка на плажа, игралиште за фудбал и кошарка, ватерполо, центар за нуркање и бројни активности и спортови на вода. Современо опремен спа центар, фитнес сала.
 
Плажа: Хотелот има песочна плажа долга 400м.