Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Steigenberger Marhaba Thalasso
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Steigenberger Hotel Marhaba Thalasso Hammamet се наоѓа на околу 4 км од центарот на Хамамет, 70 км од аеродромот во Тунис, 110 км од аеродромот во Монастир. Овој луксузен хотел е сместен во градина преполна со зеленило и цвеќиња. Нуди исклучително квалитетна услуга.
Соби: Сите соби се опремени со клима уред, балкон или тераса, сателитска ТВ, електронски сеф, телефон, мини фрижидер со вода и сокови, бањарка и фен.
Содржини: рецепција, главен надворешен базен со детски дел, базен со морска вода, детски базен, внатрешен базен, таласо центар, главен ресторан со тераса, арапско-ориентален ресторан, италијански ресторан, a la carte ресторан на плажа, медитерански ресторан, лансирање бар со сцена , лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, мини клуб, детски базен, игралиште и анимација за деца, Wi-Fi интернет во собите, лоби и јавни површини, лежалки, чадори и крпи за плажа и базен. Се плаќа центар за таласотерапија со различни третмани, масажи, салон за убавина, фризер, амам, сауна и затворен базен со морска вода.
Спорт и забава: теретана, пинг-понг , бочање, гимнастика, аеробик, одбојка, аква сала, тениско игралиште, рекети и топки (со депозит).
Плажа: Хотелот се наоѓа на плажа. Лежалки и чадори се бесплатни за гостите на хотелот.