Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Steigenberger Pure Lifestyle
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Модерен хотел, кој е сместен во туристичкиот дел на Хургада, Мемша, на 5км од центарот и на 6км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има вкупно 110 апартмани кои се климатизирани и сите се опремени со џакузи, телевизор со рамен екран со над 100 канали, апарат за кафе, сеф, минибар и балкон. Сите соби имаат поглед кон морето.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот нуди и повеќе  a la carte ресторани со различни кујни и 10 барови и организирани забави со DJ.

Спорт и забава: Хотелот има 10 базени, аква парк со тобогани, СПА центар, голф терени, шатл автобуска услуга, нуркање, различни спортови на вода.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа, со бесплатни лежалки и чадори.