Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Stella Di Mare Beach Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во заливот Makadi Bay на 35км од центарот на Хургада и на 30 км од аеродромот.

Сoби:  Хотелот има вкупно 605 соби, сите соби се климатизирани и опремени со сателитска телевизија, купатило со када или туш, сеф и балкон.

Хотелски содржини:  Покрај главниот ресторан, хотелот има и 2 a la carte ресторани, со индиска и италијанска храна, барови на плажа, покрај базен, лоби бар, дискотека и снек бар на плажа.

Спорт и забава: Хотелот има 2 базени за возрасни и 2 базени за деца, продавници за сувенири, СПА центар, пикадо, дневни и вечерни анимации. Wi Fi конекција бесплатна во хотелското лоби.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа со лежалки и чадори која е долга 400м , и понтонски мост кој е долг 380м. Помал дел од плажата е со корален гребен.