Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sultan Of Dreams
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Евренсеки. Одалечен е 15 км од Сиде и 75 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот има вкупно 347 соби. Стандардни соби (32m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице), Фамилијарни соби (55m², две спални соби со врата помеѓу, едно купатило, макс.4+1 лице) и 4 соби за лица со хендикеп. Сите соби се со приватно купатило, опремени со када и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и минерална вода секој ден ), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, барови, Disco club. Услуги со доплата: Доктор, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење, сушење и пеглање, шопинг центар, рент а кар. WI-FI интернет конекција (ниска брзина) во лоби е бесплатна.

 Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, Акба парк, фитнес центарм Турска бања, сауна, соба со пареам одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, програми во текот на ден

Плажа: Хотелот има приватна плажа, со каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.