Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sunmelia Beach Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kizilagac, 70 км од аеродромот во Анталија и 10 км од Side и Manavgat.

Сместување: Вкупен број на соби 590. Сите соби се со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци и вода), сеф(се доплатува), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

Содржини: Главен ресторан  Acacia со шведска маса, A’la Carte ресторани : Турска кујна – Ottoman, Olive – Италијанска кујна, Bonsai – Кинеска кујна, Рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, snack бар, бар покрај базен и на плажа, Disco club. Доктор, услуга за перење, бебиситер, фризер, теелефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција до 50Mb во лоби е бесплатна.

Спорт и забава: Надворешни и внатрешни (затворени за време на летна сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг – понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, Wellness и центар за убавина дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мini Club за деца од 4 – 12 години и Teeny Club помеѓу 11 – 15 години.


Плажа: Хотелска приватна песочно камчеста плажа, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири .