Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Sunny Days Resort Spa & Aqua Park
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Sunny days Resort Spa & Aqua Park Sunny Days Resort e сместен  во северниот дел на Хургада, помеѓу стариот центар на Ел Дахар и новата марина, на 4 км од центарот на аеродромот Сакала и Хургада на 10 км. Од 2019 година двата хотели, Sunny Days El Palacio и Sunny Days De Mirette, формираат еден од хотелскиот комплекс Sunny Days Resort Spa & Aqua Park. Се простира на површина од 145.000м2,


Соби: Има 1220 соби, секоја има бања, фен, ТВ, телефон, мини бар, клима уред, сеф, балкон или тераса. Стандардните соби (30м2) се во делот на хотелот Паласио (имаат поглед кон море, лагуна или соби од задниот дел) уличен поглед). Стандардните соби имаат бања со када. Премиум собите (32м2) се во хотелот Палма, со поглед на градина или море, а бањите имаат туш.

Содржини:  Хотелот Sunny Days Resort Spa & Aqua Park има 3 главни ресторани (Mirette, Andalusia i Dana), 6 ресторани со ала карт (Orca, Al Dente, Layalina, Chopsticks, Seasons Terrace i Tacos ), пицерија-снек бар, 3 лоби барови, 3 барови на плажа, 4 барови покрај базен, Light Blue Bar, Marina Disco, Cacao bar, Billiard Bar i internet café. Дополнителни содржини вклучуваат дискотека, интернет, бесплатен Wi-Fi во лобито, продавници за подароци, услуга за изнајмување автомобили, продавница за злато, менувачница, банкомат, фризер и услуга за перење.

Спорт и забава: Хотелот располага со 4 базени на отворено (3 во зима), (15 тобогани за возрасни и деца), одбојка на плажа, фудбал, пинг-понг, пикадо, билијард, теретана, центар за нуркање, разни спортови на вода, ватерполо, терени за сквош и тенис. Спа објектите вклучуваат сауна, простории за масажа, џакузи и турска бања. За најмладите: детски базен, игралиште и мини клуб. Се организира дневна и вечер анимација за возрасни и деца.

Плажа: Хотелот има две плажи: песочна плажа Лагуна и плажа Корал. Песочната лагуна на плажа е песочна природна лагуна со постепено влегување во вода, се поставува во хотелскиот комплекс и е прекрасно уредена плажа за пливање. На крајот на лагуната има корален гребен во длабока вода, погоден за нуркање. Гостите користат лежалки, чадори и крпи без трошоци, на плажа и покрај базен.