Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SUNRISE Aqua Joy Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Sunrise Aqua Joy Resort

 

Локација
Aqua Joy Resort од SUNRISE групацијата се наоѓа во самиот центар на Хургада, на шеталиштето Мемша. Фантастичниот аква парк е дизајниран за сите возрасти, а пред хотелот се наоѓа најпознатото шеталиште во Хургада. Хотелот е на само 5 километри од аеродромот во Хургада.

 

Содржини
Хотелот нуди 6 отворени базени и многубројни содржини во кои гостите можат да уживаат. Бесплатна WiFi зона е достапна во областите кои што ги користат гостите. Хотелот Aqua Joy Resort вклучува меѓународни, италијански, азиски, египетски и грчки ресторани кои служат морска храна. Во објектот има 5 барови. Услугите во хотелот вклучуваат аква парк, теретана, спа центар  и салон за убавина. Аква паркот ви нуди забава, возбуда и авантура со своите 12 тобогани кои ги има. Од другите забавни активности може да ги користите следниве содржини: Аква аеробик; Натпревари за пливање; Олимписки игри; Ватерполо; Бесплатна воведна проба за нуркање во базен;

Сместување
Собите се климатизирани и едноставно декорирани во топли бои. Собите имааат клима, минибар, балкон, сателитска TV и приватно купатило.

 

Плажа
Хотелот располага со приватна плажа на одредени места подигната н платформи, бесплатни лежалки и чадори за сонце.