Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
SUSESI LUXURY
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација :Хотелот се наоѓа во областа Белек ,35км од аеродромот во Анталија и 40км од центарот на Анталија.
Сместување: Хотелот има вкупно 552соби.Сите соби  имаат купатило со када, фен, централна клима, телефон, сеф, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сет за чај и кафе, сателитска ТВ (LCD) и музички систем, WI-FI интернет, тераса или балкон. Собите во главната зграда се со поглед на море или градина, додека во делот со terrace куќите само со поглед на градина.
Содржини:Turquoise-главен ресторан шведска маса, A’La Carte ресторани-Tugra (Турска кујна), Paprica (Италијанска кујна), Ada (Мексиканска кујна), Cassia (Кинеска и Јапонска кујна), Alesta (рибен ресторан), Bakus (винарска визба), Tumanna (Californian steak house), барови околу целиот хотелски комплекс, The G-диско бар и 3 пати неделно Club Mor, Gogo бар. Доктор, чување на деца, фризер, перална и хемиско чистење, интернет кафе и компјутерски игри, rent a car, продавници дополнително се наплатуваат.
Спорт и забава:Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, пинг понг, мини фудбал, сквош, одбојка на плажа не се наплатуваат. Осветлување на тениските игралишта и опрема, сите спортови на вода, SPA&Wellness центар, професионални фудбалски терени, голф терени, билјард и куглање се наплатува. Забавна програма во текот на денот и шоу програма навечер со професионален аниматорски тим. Мини клуб за деца – Caretta Kids од 04-16 год.со професионален тим и дневна програма.
Плажа :Сопствена песочна плажа со пешкири, чадори и лежалки кои не се наплатуват. Павиљоните покрај базените и на плажа се со претходна резервација и со доплата.