Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TAMAN AGUNG BEACH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Taman Agung се наоѓа во срцето на Санур,  на само околу 5 минути оддалеченост од белата песочна плажа во Санур. Хотелот Taman Agung е уникатно место со балиски стил на архитектура и елеганција. Поседува извонредна убава бујна градина, која ја комбинира природната убавина со величествениот храм. Нуди пријателска атмосфера, мир и спокојство што е дел од шармот на животот во Бали. Од меѓународниот аеродром е оддалечен на само 30-минути возење.


Сместување: Во хотелот Taman Agung можете да изберете помеѓу 4 категории соби, кои ќе задоволат различните барања и преференции на сите гости: Семејни соби; Апартмани; Делукс соби и Вила. Сите соби се климатизирани и модерно опремени, и имаат приватна тераса или балкон со поглед на зеленилото. Секоја соба има бања, фен, кабловска ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет пристап, телефон, клима уред, мини бар и балкон.


Хотелски содржини: Хотелот поседува ресторан каде гостите можат да уживаат во избор на локална и меѓународна кујна. Во составот на хотелот Taman Agung има спа центар со масажи, сервис за перење алишта и 24-часовна служба за обезбедување.


Плажа: Хотелот е оддалечен на само 5 минути пеш од јавната песочна плажа во Санур.