Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
The Mirage Resort & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Соочен кон заливот Хамамет, The Mirage Resort & Spa се протега на 25 хектари, е на 5 километри од Јасмин Хамамет и на околу 100 километри од аеродромот во Монастир.
Соби: Mirage Resort & Spa ви нуди пријатен престој во една од своите 322 комфорни соби поделени во апартмани, бунгалови или вили. Сместувачките капацитети се климатизирани и се греат, имаат многу пријатни балкони или тераси кои нудат неверојатен поглед на градини, базен или море. Ја имаат сета потребна опрема за вашиот престој: 32 инчи LCD, фен, сеф, минибар, бања или туш кабина... итн. Хармонично уреден со благородни и рафинирани материјали, собите ќе ви понудат мир и удобност во мека и пријатна атмосфера.
Хотелски содржини: Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, ручек и вечера во главниот ресторан. Концептот вклучува доцен појадок и чај и колачи во снек барот, разни закуски во барот на плажа и à la carte вечера еднаш неделно.
Хотелот располага со 3 надворешни базени, детски базен, фитнес центар, тенис, пинг - понг, одбојка на плажа..
Хотелот располага со мини диско и мини клуб за деца од 4 до 12 години. Тим од забавувачи нуди неколку активности на своите гости како што се танцови вечери, часови по танц, вечери на плажа, професионални шоуа, дневни активности како и вечерни програми.
Плажа: Хотелот се наоѓа на своја сопствена плажа каде лежалки и чадори се достапни бесплатно.