Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Titanic Beach Spa & Aqua Park
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација: Хотелот се наоѓа во јужниот дел на Хургада, на околу 17км од центарот на градот.

Соби: Хотелот има 474 стандардни соби, 6 соби за лица со посебни потвреби, 83 фамилијарни соби. Сите соби се опремени со: клима уред, ТВ, купатило со туш, фен, сеф и мини бар.

Содржини: Хотелот има 8 базени, 2 детски базени и аква парк со тобогани.
  Titanic Beach хотел има 3 ресторани („Rose“ ,“Jack“ i „Cal“) и a la carte ресторани: „Tarboush“ ориентален,“Little Italy“ италјански, „China Town“ кинески, „Fish“, „Pirates“ лоби бар, „Captain’s Inn“ Бар, „Oasis“ бар покрај базен, „Sailors“ бар на плажа,
Comfort Club VIP , Waves“ диско и Titanic Ball Room.  Wi-Fi е достапен во јавните површини, СПА центар, фитнес центар, салон за убавина, услуга за перење и пеглање, аква парк, детски клуб, пикадо, билјард, детско игралиште, продавница за сувенири, банкомат. Има голем аква парк и добра анимација за деца и возрасни.

Спорт и забава: Хотелот има терени за тенис, одбојка, игри во базен, мини голф, терени за фудбал, теретана и аеробик.

Плажа: Песочна плажа долга околу 500м која ја дели со хотелот Titanic Palace. Дел од плажата е со корален гребен.