Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Titanic Deluxe Bodrum
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот зафаќа површина од 80.000 м2, отворен е во мај 2016 година, се наоѓа на плажа, на околу 25 км од центарот на Бодрум, и околу 15 км од аеродромот во Бодрум.


Соби: Сите соби се климатизирано и имаат балкон, фен, ЛЦД-сателитска ТВ, туш, Wi-Fi, бањарка и влечки, сеф, мини бар, комплет за кафе и чај.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан „Паркфор“. Ресторанот има и отворени и затворени делови. Отворениот простор нуди поглед на прекрасниот залив. Гостите имаат на располагање и 4 a la carte ресторани . Хотелот има повеќе барови „Лоби бар“, „Турско кафе“, „Ирски бар“, „Шоу бар“, „Базен бар“, „Плажа бар“, „Витамин бар“. Спа центар со Турска бања, сауна, парна бања, загреани базени (надворешен и затворен).


Спорт и забава: Хотелот во својата понуда има отворен базен со 4 тобогани, загреан надворешен и затворен базен, детски базен и детски аква парк, 2 тениски терени, пинг-понг, пикадо, мини фудбал, кошарка, одбојка на плажа, фитнес, библиотека, забави на плажа, музика во живо, дневни и вечерни анимации.


Плажа: Плажата е песочна и долга 350 метри, се наоѓа во залив и е заштитена е од ветровите. Користењето на чадори за сонце, лежалки и крпи е бесплатно.