Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Titanic Royal
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Titanic Royal 5* се наоѓа во хотелската зона јужно од Хургада, оддалечен 10 км од Аеродромот и окулу 17км од Сакала Хотелот е сосема нов - отворен во 2019год и завзема површина од окулу 50 илјади м2 . Се наоѓа на прва линија покрај плажа.
 
Соби: Располага со 387 соби кои се уабаво дизајнирани и имат поглед према градините, морето или базените, сите опремени со мини бар, тоалет, фен за коса, сеф, сет за кафе /чај.
 
Содржини: Хотелот освен што располага со главниот ресторан кој нуди богата интернацинална и домашна храна, исто така рапсолага и со 3 а ла карте ресротани. Има повеќе барови каде се служат пијалоци, меѓу кои лоби бар и бар на плажа.
 
Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и базен за деца, мини клуб за деца, мини диско, Спа центар, масажа, турска бања, сауна, џакузи. Гостите од хотелот имат право бесплатно да го користат аква паркот на Titanic Resort Aqua Park кој се наоѓа 200 м од хотелот.
 
Плажа: Песочна плажа која е долга 180м.