Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Tropitel Sahl Hasheesh
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелскиот  комплекс се наоѓа во Sahl Hasheesh, 32 километри јужно од Хургада и 28 км од аеродромот.
 
Соби: Постојат вкупно 566 модерни и луксузни соби, распоредени во неколку хотелски згради во форма на букви V. Секој има бања (бања / туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон или тераса.
 
Содржини: Гостите имаат пристап до главниот ресторан и 2 a la carte (италијански и мексикански) ресторани, 4 барови (бар во фоајето, од страна на базенот, на плажа и ориентално кафе), продавници, сервис за перење и пеглање, Wi-Fi во јавни површини (со намалена брзина на рецепција и во фоајето), менувачница и бизнис центар.
 
Спорт и забава: Спортски објекти вклучуваат 3 отворени базени, сала, џакузи, пинг-понг, тениски игралишта, билијард, пикадо, стаза за џогирање, одбојка на плажа, Спа центар (сауна, парна бања, масажа соби), фитнес и центар за нуркање. Гостите се забавуваат од тим на аниматори. Понуда за деца: детски базен, детски клуб, мини диско и преку ден и навечер забава.
 
Плажа: Хотелот има песочна плажа со корални гребени, примамливата за нуркачи.