Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TUI BARUT SORGUN SENSATORI
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Sorgun, оддалечен 2км од Сиде и 67км од аеродромот во Анталија.
Сместување :Хотелот се состои од три сектори: сектор за возрасни, мешан сектор и фамилијарен сектор. Мешан сектор: Стандард супериор со купатило со туш кабина, фен, бањарка, папучи, мини бар, сеф, сателитска ТВ, паркет на подот, сет за кафе и чај, балкон.Фамилијарен сектор: Фамилијарни соби  бањарка, папужи, фен, централна клима, телефон, мини бар, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ, WI-FI интернет, балкон.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: Saftan – Турски ресторан, Olive – Италијански, Ocean – рибен ресторан, Aqua Grill, Tarcin Fine Dining, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, интернет и компјутерски игри, продавници, рент а кар дополнително се наплатуваат.
Спорт и забава :Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени и опрема за тенис, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, масажа и Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца со различни активности и програми.
Плажа : Хотелска песочна плажа на 260 метри од хотелот, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.