Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
TUI BLUE BELEK (EX SHERWOOD)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација:Хотелот се наоѓа директно на плажа .Оддалечен е на 5 км од центарот на Белек, 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на Анталија. Хотелскиот комплекс зафаќа површина од 12.000 м2,
Сместување: Хотелот има вкупно 230 соби сместени во главната зграда која има пет спрата и Lake house -двоспратна зграда .Собите имаат централна климатизација, мини бар (вода, сокови, пиво), котел за чај и кафе, Wi-Fi интернет, LCD телевизор, сеф, телефон, бања со туш ,фен, балкон или француски балкон.
Содржини: Хотелот има главен ресторан, Breezes snek (во близина на плажата), Culinarium-a la carte ресторан (во близина на базенот), лоби бар, бар на базенот,  бар на плажа, loungeбар, конференциска сала, доктор, услуга за перење, телефон, факс, фотокопир и сл. продавници.
Спорт и забава : Оворен базен,  аеробик, одбојка на плажа , кошарка, тенис, мини фудбал, пинг-понг, турска бања, сауна, фитнес центар, музика во живо, Wi-Fi интернет (соби, лоби, вообичаени области), осветлување на тениско игралиште, спортови на вода, масажи
Плажа:Хотелската песочна -камчеста плажа со понтон. Лежалките , чадорите за сонце и крпите се бесплатни.
авила и термини: појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, закуски, сладолед во ресторан за снек, интернационален ресторан a la carte, локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите според хотелски термини.
 Хотел само за возрасни над 18 години.