Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
VON RESORT GOLDEN COAST
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е oддалечен 55 километри од аеродромот во Анталија и 9 километри од Сиде. Изграден е во 2002 година и последен пат е реновиран во 2012 година. Зафаќа површина од 50 000 м2.


Плажа: Хотелот има своја приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце, душеците и барот се бесплатни за гостите во хотелот. Пешкирите се обезбедени со депозит.

Сместување: Хотелот се состои од една главна шестокатница и две четирикатни згради. Има 388 соби. Секоја соба има клима уред , сеф, фен за коса, ТВ, телефон, мини бар, балкон.


Содржини: Хотелот располага со главен и 7 А'la carte ресторани (италијански, ориентален, steak, middle east, медитерански, рибен, турски ), надворешен базен, затворен базен, 9 бара, спа центар, 3 конференциски сали, детски клуб (4 - 12 години), детски ресторан, 4 детски тобогани, 13 тобогани за возрасни, игралиште, пинг-понг, турска бања, диско каде се наплатуваат одредени пијалоци, анимација, одбојка на плажа, аеробик, куглање, пикадо, сауна, теретана, музика во живо. Со доплата се следните услуги: спортови на вода, слот машини, масажа, билијард, куглање, интернет кафе, WiFi, забавен парк, услуги на лекар, дадилки, фризер,перална, пеглање и хемиско чистење.