Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
WATER SIDE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Water Side Resort & Spa 5* се наоѓа во регионот Titreyengol. Тоа е околу 7 км од Сиде и околу 70 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот располага со вкупно 388 сместувачки единици. Секоја соба на хотелот има: бања со када или туш кабина, фен, клима, директна телефонска линија, сеф, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се надополнуваат дневно), котел за подготовка на кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Главниот ресторан базиран на отворенa шведска маса, A'la Carte ресторани (паша-турски, тосканско-италијански и Irmak-fish), барови во хотелскиот комплекс. Wi-Fi е бесплатен во заедничките простории и собите на хотелот.
Надворешни и внатрешни базени, лизгалки, фитнес, пинг-понг, одбојка на плажа, турска бања, тениско игралиште, мини голф, забавни програми во текот на денот покрај базен и на плажа, натпревари за деца и возрасни за време на вечерната шоу програма. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, разни програми, игротека, мини диско навечер…
Плажа: Приватната песочна плажа на хотелот е на околу 250 m од хотелот Water Side Resort & Spa 5*.  Лежалки, чадори и пешкири за плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажата во текот на денот.