Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
WHITE CITY BEACH HOTEL
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е сместен е во Аланија, областа Турклер на самата плажа, 20 км од центарот на Аланија, 45 км од Сиде, 120 км од центарот на Анталија и 110 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Хотелот има 240 соби. Сите соби имаат клима уред, бања со туш, фен, ЛЕД ТВ, мини, Wi-Fi интернет, влечки, козметика за бања, кетлер - комплет за кафе и чај.


Содржини: Во својот состав хотелот содржи  главен ресторан, 3 А la carte рестортани The White World Cuisine-интернационална кујна, Terrace Taverna-медитеранска кујна , The Grill. Хотелот  има 5 бара и тоа Lobby Bar, The White Pool Bar, The White Beach Club Bar, Disco Bar, Vitamin Bar.Слаткарница. Располага со вкупно 3 отворени базени -главен, детски и базен со тобогани, 2 затворени базени ,од кои едниот е за деца) анимација, просторија за игри. Активностите вклучуваат аеробик, пикадо, пинг-понг, одбојка на плажа, гимнастика, ватерполо, јога, пилатес, фитнес, куглање.Со доплата се следните услуги: билијард, спортови на вода, часови по нурка, услуга за перење и пеглање, изнајмување автомобил, лекар, фризер, трговски центар, игротека , масажи, третмани за лице и тело, пилинг, витамин бар, солена просторија и парна бања,
 

Плажа: Хотелот има своја песочна плажа. Чадорите, лежалките, душеците и пешкирите  се бесплатни за гостите на хотелот, додека павиљоните се со доплата.