Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
WYNDHAM GARDEN LARA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Лара, 14км од аеродромот во Анталија и 16 км од центарот на градот.
Сместување: Вкупен број на соби 348, распоредени во четири згради. Стандардни соби:116 (30м², макс.2лица),Супериор соби: 116 ( 35м²,една спална,купатило, макс.2+2 лица).Фамилијарни суити: 116 (80м², две спални дневна, купатило, макс.5+1лица).Сите соби се со купатило со туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (секојдневно се надополнува со вода и сокови), сеф, сателитска ТВ и музички канали, интерент до 1GB, балкон.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани-Турски, Италијански, Мексикански, Азиски и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат.
Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, тениски терени, гимнастика, пикадо, фитнес, Турска бања, соба со пареа. Спортови на вода, билијард, масажи, осветлување на тениски терени, Спа центар, дополнително се наплаќаат. Забавни програми преку ден, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год.
Плажа: Хотелска песочна плажа на 300м од хотелот. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири на плажа се бесплатни. приватните павиљони на плажа дополнително се наплаќаат. Бесплатен превоз од хотел до плажа.