Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Xoria Deluxe
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел Xoria Deluxe се наоѓа во регионот Конакли. Одалечен е 15 км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупниот број на соби во хотелот Xoria Deluxe е 332, кои се распоредени во два блока. Во блок А се наоѓа главната зграда, блокот Б се наоѓа позади главната зграда и има само стандардни соби.
Стандардни соби (28 м2, сместени во двата блока, се состои од 1 спална соба со брачен кревет и единечен кревет, 1 бања)
Големи стандардни соби (32 м2, се состои од 1 спална соба со брачен кревет + единечен кревет + софа, 1 бања)
Семејни дуплекс соби (56 м2, се состои од една спална соба со брачен кревет на прв кат и друга со единечни кревети на приземје, секој кат има сопствено купатило)
Делукс апартман (57 м2, се состои од 1 спална со џакузи, 1 дневна, бања)
Апартман (50 м2, се состои од 1 спална соба со брачен кревет, простор за седење, 1 бања )
Секоја соба располага со: бања со туш кабина, фен за коса, сплит клима, директна телефонска линија, мини бар (вода и сокови само по пристигнување, наполнето само со вода потоа), сеф, ламинат, САТ ТВ и музички канали, балкон.


Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан со шведска маса - самопослужување, A'la Carte ресторани (турски и медитерански), лоби бар, бар покрај базен и бар на плажа.


Спорт и забава: Хотелот има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, 2 тобогани, пинг-понг, одбојка на плажа, турска бања, сауна, парна соба, забавна програма во текот на денот, вечерна шоу програма со стручен тим, мини клуб за деца 4-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер. Дополнително се наплаќа: масажа, спортови на вода, СПА центар и салон за убавина, билијард, компјутерски игри.


Плажа: Хотелот има своја приватната плажа,  песочна и со камчиња. Лежалки, чадори и пешкири за плажа се бесплатни за гостите на хотелот. Има подземен премин од хотелот Xoria Deluxe 5* до плажата.